Informacje prasowe

Informacje prasowe

Dzieci – drogie oczko w głowie!

Polacy to wyjątkowo troskliwi i szczodrzy rodzice. Decydując się na założenie rodziny, liczą się z dodatkowymi – ogromnymi – kosztami związanymi z wychowaniem i wykształceniem potomstwa, a mimo to nie oszczędzają nawet na wszechstronnym rozwoju dzieci. Jak wynika z raportu „Ile kosztuje dziecko w Polsce?” platformy do obniżania rachunków MAM, zdecydowana większość młodych Polaków, bo aż 70%, już od pierwszych lat życia uczęszcza na zajęcia dodatkowe i korzysta również z różnorodnych atrakcji, na które rodzice wydają najczęściej od 250 do 300 zł miesięcznie. Na co dokładnie przeznaczane są te kwoty?

Informacje prasowe

Ho ho ho! MAM-y wyjątkowy „Świąteczny przewodnik po Warszawie”

Specjalnie dla wszystkich, którzy uwielbiają okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku platforma do obniżania rachunków za media MAM przygotowała jedyny w swoim rodzaju „Świąteczny przewodnik po Warszawie”. Opisano w nim różnorodne wydarzenia i atrakcje miejskie, które zaskoczą nawet największych entuzjastów tego wyjątkowego okresu w roku. Poza klasycznymi świątecznymi iluminacjami i dekoracjami przewodnik opisuje także miejsca nieoczywiste, o istnieniu których dotychczas można było dowiedzieć się tylko za pomocą „poczty pantoflowej”. Ze „Świątecznym przewodnikiem po Warszawie” tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyjątkowo rozrywkowe i magiczne!

Informacje prasowe

Polacy lubią rozpieszczać swoje dzieci – prezentami!

Rodzice wydają na zabawki dla dzieci nawet 200 zł miesięcznie, a na mikołajki i Boże Narodzenie jeszcze więcej!

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie platformy do obniżania rachunków za media MAM nie pozostawiają wątpliwości – Polacy lubią rozpieszczać swoje dzieci i nie szczędzą pieniędzy na zakup zabawek dla najmłodszych. Miesięcznie rodzice przeznaczają na ten cel średnio aż 200 zł. Kwota ta zwiększa się w grudniu, kiedy to ze względu na mikołajki oraz Boże Narodzenie – z założenia – Polacy kupują więcej upominków. W okresie świątecznym rodzice przeznaczają na zabawki dla swoich pociech około 500 zł. Ponadto aż ¼ badanych na prezent mikołajkowy i bożonarodzeniowy (ale i urodzinowy) dla każdego dziecka z osobna wydaje odpowiednio od 300 do nawet ponad 2000 zł! Co dokładnie kupują Polacy i które sklepy wybierają, szukając prezentów?

Informacje prasowe

Nieoczekiwane koszty w oczekiwaniu na dziecko

Ile kosztuje wyprawka i przygotowanie miejsca dla nowego członka rodziny?

Informacja o ciąży to zwykle jedna z najszczęśliwszych chwil, jakie przeżywa się w życiu. Rodzicielstwo to wiele pięknych momentów, ale też sporo wyzwań. Także pod względem finansowym. Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie platformy do obniżania rachunków za media MAM pokazują, że koszty, które ponoszą przyszli rodzice, są naprawdę duże i wynoszą średnio 6400 zł!

Informacje prasowe

Bardzo cenne narodziny

Posiadanie dzieci to nie mały wydatek. Wychowanie i edukacja potomstwa wymaga od rodziców dość dużych nakładów finansowych. Dodatkowe opłaty pojawiają się jednak już w okresie ciąży i w związku z porodem. Jak wynika z raportu „Ile kosztuje dziecko w Polsce?” przygotowanego przez platformę do obniżania i opłacania rachunków za media MAM na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez SW Research, okres ciąży to dla statystycznej polskiej rodziny koszt średnio 2100 zł. Sam poród natomiast, jeśli uwzględnia skorzystanie z dodatkowo płatnych udogodnień w szpitalu państwowym, to wydatek rzędu 1000 zł. Gdy rodzice decydują się na skorzystanie z usług placówek prywatnych, koszty te mogą być nawet pięciokrotnie wyższe.

Informacje prasowe

Dziecko kosztuje tyle co mieszkanie w dużym mieście

Najnowszy raport platformy MAM „Ile kosztuje dziecko w Polsce?” prezentuje koszty związane z posiadaniem potomstwa

Koszt wychowania jednego dziecka przez pierwsze 18 lat jego życia to kwota ponad 305 000 zł. W wypadku pozostawania dziecka na utrzymaniu rodziców również w okresie studiów muszą oni liczyć się z kolejnym wydatkiem, ponad 130 000 zł (średnio 2186 zł miesięcznie). Można więc śmiało stwierdzić, że wychowanie jednego potomka to dla wielu polskich rodzin wysiłek finansowy na poziomie blisko pół miliona złotych, ponoszony w perspektywie około 25 lat. Jest to zatem wydatek porównywalny z kredytem hipotecznym na mieszkanie w dużym mieście.

Informacje prasowe

Święta, święta… i po rachunkach!

Ruszyła świąteczna kampania platformy MAM

2 listopada ruszyła świąteczna kampania reklamowa platformy do obniżania i opłacania rachunków MAM. W ramach akcji promującej platformę i możliwość dokonywania zakupów w punktach stacjonarnych użytkownicy MAM mogą zyskać nawet 100 dodatkowych Złotówek MAM na opłacenie rachunków. Do końca grudnia w siedmiu miastach w Polsce oraz w internecie prowadzone będą różne działania reklamowe własne oraz z partnerami.

Informacje prasowe

BOK-i i dostawcy mediów dobrze oceniani

Polacy, mimo iż opłaty za media stanowią już niemal 1/4 ich rozporządzalnych budżetów domowych,  są generalnie zadowoleni z dostawców. Jak wynika z raportu „Media i rachunki” przygotowanego przez platformę do obniżania i opłacania rachunków za media MAM, liczba zadowolonych osób waha się w granicach 60-70% w zależności od medium. Zaś niezadowoleni, to również w zależności od rodzaju medium, zaledwie 7-10%. 1/3 polskich konsumentów pozytywnie ocenia także funkcjonowanie biur obsługi klienta, choć tyle samo nie ma zdania na ten temat. Najlepiej oceniane są BOK-i dostawców telewizji, internetu i telefonu. Jak oceniany jest poziom obsługi u pozostałych sprzedawców mediów i w jakich sprawach konsumenci najczęściej kontaktują się z nimi?